Sosyal Medyada Takipçi Satın Almak

Takipçi Satın Almanın Yararları Nelerdir? 

FacebookInstagram ve Twitter'da hesabınız var ancak istenilen takipçi sayısına ulaşamadınız mı? O halde biraz destek almanız gerekebilir. Organik yolla takipçi kazanmak gibi, botla takipçi alarak da takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Peki takipçi satın almak size ne kazandırır? Gelin maddeler halinde irdeleyelim.

Takipçi satın almak, yalnızca takipçi sayınızı yükseltmez. Takipçi satın alarak aynı zamanda imajınızı kuvvetlendirmiş olursunuz. Yapılan araştırmalar şunu gösteriyor: Aynı türde olan ve takipçi sayıları farklı olan iki Instagram hesabından, takipçi sayısı yüksek olanın takip edilme oranı daha fazladır. 

Bunu şöyle örnekleyelim. İki yabancı dizi hesabından birisi 300, diğeri ise 30.000 takipçi sayısına ulaşmış olsun. Bir haftada iki hesap da bin profil ziyareti alsın. İşte bu hesaplardan daha fazla takipçiye sahip olan hesabın takip edilme sayısı/profil görüntüleme oranı, diğer hesaptan oldukça fazladır. 

Nedenine gelince...

Sayınızın fazla olması, daha fazla sayı kazanmanızı sağlar. Bunun en büyük nedeni sürü psikolojisi ve güvendir. Daha fazla takipçiye sahipseniz, hesabınızın kalitesi daha fazla gibi algılanır. Profilinizi ziyaret edenler, hesabın güvenilir olduğunu düşünür. Aynı zamanda sürekliliği konusunda da şüpheye düşmez. Sonuçta, kim büyük bir hesabı pasif bırakır ki?

Bunun yanı sıra düşük takipçili hesap, devamlılığının garantisi olmaması düşüncesiyle daha az takipçi alır. Aynı zamanda az olan suyun şiddeti de azdır. Yani; ne kadar çok takipçiye sahipseniz, katlanarak daha fazla organik takipçi elde etme oranınız artar. 

Bu yüzden, botla takipçi satın almak, organik olarak takipçi elde etme ihtimalinizi arttırır.